Weronika Kociołek – wielbicielka kultury i sztuki, z akcentem na literaturę i język polski oraz sztuki wizualne. Zdobywczyni 3. miejsca w I Jubileuszowym Konkursie Pisarskim GWP (2017) za opowiadanie pt. Widzidusza. W roku 2019, będąc w klasie maturalnej, napisała scenariusz do sztuki teatralnej pt. Dość!, którą następnie wyreżyserowała – premiera spektaklu odbyła się w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kamiennej Górze. Obecnie studentka pierwszego roku filologii polskiej, na co dzień prowadzi blog pt. Kociołek za Sztukę. W ramach telekonferencji w Strefie Pingwina opowie o odnajdywaniu się młodego twórcy w artystycznym entourage’u Wrocławia, wspomni o czasopiśmie artystycznym „Dratwa”, o osobistej walce o pierwszą powieść oraz o działalności studenckiej.

„Chciałabym powiedzieć, że jestem wiernym sługą słowa. Życie pokazało mi niejeden raz, że związek ten to przeznaczenie nieuniknione, piękne, a zarazem chwiejne. I choć owa chwiejność wpisana jest w koleje naszego współżycia… Nigdy nie pomyślałam o zerwaniu” – właśnie tym przekazem wita nas Weronika na swoim blogu.

19 listopada 2019 r. o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie online z Weroniką, która opowie nam o swojej młodzieńczości wypełnionej miłością do słowa pisanego, o swoich poszukiwaniach literackich i językowych, wtajemniczy nas także w estetykę musicalu pt. Frankenstein, który miała przyjemność obejrzeć niedawno na deskach Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu…

Teatr – jako połączenie słowa, żywej sztuki i muzyki – pozostaje dla Weroniki bardzo ważny, dlatego też w czasie spotkania posłuchamy o tym, jak odnaleźć się w musicalowym świecie, dlaczego przeżywa on aktualnie renesans wśród widzów młodych, oraz o tym, jak sama Weronika próbowała przenieść zalążek musicalu wprost do własnej sztuki teatralnej, jak pracowała nad pisaniem scenariusza i… jak przekuła pomysł na powieść – w sztukę teatralną!

Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków literatury i sztuki na spotkanie online z Weroniką! Przypominamy: zadbajcie o sprawne mikrofony podłączone do Waszych komputerów, ponieważ w trakcie sesji live z Weroniką przewidujemy możliwość zadawania pytań i włączania się do dyskusji!

Wszystkim, którzy chcieliby wziąć udział w spotkaniu live z Weroniką Kociołek, udostępniamy poniżej link do Strefy Pingwina w czytelni fictomercial.pl, a także link do instrukcji logowania i uczestnictwa w telekonferencji.

Link do Strefy Pingwina: TUTAJ (możesz zalogować się jako Gość, bez konieczności rejestracji)

Link do instrukcji: TUTAJ

W imieniu swoim i grupy Niebieskie pingwiny… Zapraszamy!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *