Drodzy czytelnicy, mamy dziś przyjemność ogłosić wyniki konkursu literackiego pt. „Esej – Lubię to!”. Zapraszamy do czytania!

W czerwcu 2020 r. ogłosiliśmy konkurs na najlepszy esej literacki na temat: „A gdyby fikcja stała się prawdą: krótka rzecz o wcielonym bohaterze literackim”. Do konkursu zakwalifikowało się dwunastu autorów. Obrady jury były intensywne…

…ponieważ otrzymaliśmy różnorodne prace pisane: każda z nich prezentowała inną formę językową i inne podejście do zadanego tematu. Uczestnicy konkursu zaskoczyli nas poszukiwaniami i stylistycznymi, i filozoficznymi. Niektórzy balansowali na granicy eseju i felietonu, inni zbliżyli się do gatunku opowiadania. Wszystkie te prace okazały się wynikiem świadomych wysiłków pisarskich – autorzy starali się pisać uważnie, starannie i ciekawie, co ogromnie doceniamy.

Zanim obwieścimy, kto zwyciężył, pragniemy podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w naszym konkursie. Spotkanie z Waszymi esejami było dla nas niezwykle interesującym i budującym doświadczeniem – dzięki Wam przekonaliśmy się naocznie, że esej to forma wyrazu wspaniale angażująca myśli czytelnika, którą zdecydowanie warto popularyzować. Zainspirowaliście nas i zachęciliście do organizowania kolejnych inicjatyw dla pisarzy – z pewnością będziemy informować o nich w naszym serwisie. Dziękujemy Wam!

Tym, którzy tym razem nie wygrali, chcemy powiedzieć, aby nie zrażali się. Kontynuujcie swoją przygodę z pisarstwem, trenujcie warsztat, bo rozwój jest nieunikniony, kiedy jesteśmy konsekwentni, kiedy śmiało realizujemy się w naszej pasji literackiej. Piszcie więc dalej – bądźcie śmiali w pisaniu, twórzcie!

W toku obrad jury postanowiło przyznać 2 wyróżnienia i wyłonić zdobywców podium:

wyróżnienie – Maciej Barton, Gdy prawdę otacza fikcja;

wyróżnienie – Ewelina Pukaczewska, Janko konwencjonalny muzykant współczesnego świata;


miejsce 3 – Karolina Mełgwa, Gdzie jest granica? – Czyli zamiana ról;

miejsce 2 – Agnieszka Czachor, Okruchy zawsze dla ptaków;

miejsce 1 – Katarzyna Kon, O bohaterze tam i tutaj, czyli bitwa na kartki w czasach zakazanych pojedynków.

Gorąco gratulujemy autorom wyróżnionym i zwycięzcom! Nagrody rzeczowe prześlemy pocztą, a ze zwycięzcami pozostajemy w kontakcie mailowym, aby uzgodnić szczegóły pozostałych nagród – przypomnijmy, że są to redakcja i publikacja eseju w serwisie Fictomercial.

Pozdrawiamy wszystkich czytelników i pisarzy serdecznie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *