Justyna Karolak – cennik i usługi

Lp. Nazwa usługi Cena umowna netto
1 Redakcja prozy od 160 zł/arkusz wyd.
2 Korekta prozy od 80 zł/arkusz wyd.
3 Redakcja tekstu krótkiego (krótszego niż 40 000 zzs) od 8,00 zł/stronę
4 Korekta tekstu krótkiego od 5 zł/stronę
5 Redakcja lub korekta innych tekstów (np. poetyckich) wg indywidualnych ustaleń

Arkusz wydawniczy to 40 000 znaków ze spacjami (zzs).

Pod pojęciem strony należy rozumieć stronę znormalizowanego maszynopisu – jej objętość to 1800 zzs.

Parametry tekstu służące uzyskaniu pojemności znormalizowanego maszynopisu to: czcionka TNR 12 p., odstęp między wierszami 1,5, marginesy 2,5.

Każde zlecenie wyceniam indywidualnie – na podstawie wglądu do tekstu pisarza. Pracuję na plikach .docx i .doc.

Wymienione ceny nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego, pełnią one funkcję wyłącznie informacyjną (orientacyjną).

Opis usług

Pracuję jako redaktor merytoryczno-językowy. Specjalizuję się w redagowaniu utworów prozatorskich, epickich (np. powieści, opowiadań, noweli). Współpracuję zarówno z pisarzami doświadczonymi, jak i debiutującymi lub o krótkim stażu twórczym. Mam doświadczenie w redagowaniu utworów obyczajowych, romansowych, kryminalnych, onirycznych, realistyczno-magicznych, fantasy, science-fiction, baśni dla dzieci i dorosłych, prozy adresowanej do młodzieży. Pomagam kontrolować narzędzie językowe. Wspomagam autorów w ich dążeniach do uzyskania biegłości fabularnej i wyrazistych walorów komunikacyjnych tekstu. Jeśli trzeba (a trzeba, gdy autor bądź wydawca tego oczekuje), osadzam utwór w określonej konwencji i w określonym kontekście literackim, gatunkowym czy kulturowym. Przygotowuję dzieło literackie na spotkanie z wydawnictwami tradycyjnymi, wspieram w przygotowaniu oferty wydawniczej i wszelkich niezbędnych załączników do niej – takich jak np. opis powieści, opis okładkowy powieści, streszczenie. Służę sobą każdemu, komu zależy na merytorycznej ocenie jego dzieła literackiego i rzetelnej dyskusji z redaktorem – partnerem we współpracy.

Nie wykonuję tzw. zleceń ekspresowych – jakość usługi redakcji jest moim priorytetem, w związku z czym umawiam się na współpracę odpowiednio wcześniej i realizuję ją z najwyższą starannością (zgodnie z ustalonym terminem).

Jeśli chcesz zadać mi pytania o możliwość, potencjalny przebieg współpracy i jej termin, skontaktuj się ze mną pod adresem: redakcja@fictomercial.pl.

Dodatkowe informacje o stylu mojej pracy, podejściu do procesów redagowania – znajdziesz w bezpłatnych artykułach na moim blogu, Karolakowo.pl: