Platforma informacyjno-komunikacyjna stanowi część serwisu fictomercial.pl. Spełnia ona kilka ról. Z jednej strony jest miejscem, za pośrednictwem którego informujemy cię o szczegółach naszej działalności i oferowanych przez fictomercial.pl usługach. To z tej platformy dowiesz się, czym jest fictomercial, ghostwriting i speechwriting; to tutaj przeczytasz o tym, jak ważna jest kwestia posiadania czytelnych instrukcji i procedur, a także o tym, dlaczego wszystkie teksty powinny przed opublikowaniem przejść przez wprawne ręce redaktora oraz korektora.

Za pośrednictwem platformy informacyjno-komunikacyjnej organizujemy dla ciebie także spotkania autorskie z członkami zespołu fictomercial.pl oraz z innymi ciekawymi postaciami ze świata okołoliterackiego. Spotkania te odbywają się w formie czatów, konferencji, telekonferencji i live streamingów. Jesteśmy dobrze przygotowani technicznie, by zapewnić tego typu usługi najwyższej jakości.

Na platformie informacyjno-komunikacyjnej umieszczamy również artykuły, np. felietony o literaturze. Dowiecie się z nich nie tylko, czym zajmujemy się zawodowo. Tematy – oprócz zagadnień fictomercialu, ghostwritingu, speechwritingu, tworzenia czytelnych instrukcji i procedur czy pomocy w zakresie redakcji i korekty tekstów – obejmują także zagadnienia stricte literackie. Dzięki naszym artykułom dowiesz się czegoś więcej na temat samej literatury, tego, jak może być zbudowana, jakie procesy zachodzą w trakcie jej tworzenia oraz odbioru, w jaki sposób poprawić swój warsztat i uczynić tekst lepszym. Dodatkowo, o czym może nie wiecie, w naszym dziale artykułów macie także możliwość publikacji własnych tekstów. Ważne, by były one wartościowe i przygotowane co najmniej akceptowalnie pod względem językowym. Przed publikacją możecie liczyć na wsparcie redaktorskie i korektorskie z naszej strony. Jeśli stworzony przez ciebie tekst związany jest z literaturą, np. dotyczy procesu historyczno-literackiego, krytyczno-literackiego lub teoretycznoliterackiego, omawia zagadnienia warsztatowe, jest recenzją dzieła literackiego lub też rzuca nowe światło na interpretację już znanych dzieł, nie wahaj się podesłać go nam. Być może już po kilku dniach powiększy on zasoby działu z artykułami serwisu fictomercial.pl. Oczywiście z odpowiednią notką o autorze. Jak najbardziej jesteśmy zainteresowani także tekstami dotyczącymi poezji, liryki, choć od razu uczulamy, że platforma informacyjno-komunikacyjna jest miejscem, w którym skupiamy się na publikowaniu tekstów o literaturze, a nie samej literatury. Jeśli jesteś zainteresowany publikacją utworu literackiego (nie ma znaczenia, czy będzie to epika, liryka czy dramat), opis platformy pisarskiej z pewnością rzuci ci więcej światła na to, co możemy zaoferować.