Czy zastanawiałeś się kiedyś, co możesz zrobić z napisanym tekstem? Nie ma tu znaczenia, czy tekst ten przygotowałeś samodzielnie, czy też zleciłeś jego stworzenie.

Jeśli jest to powieść, zbiór opowiadań, dramat, tomik wierszy, poradnik itp. – z pewnością możesz wysłać tekst do wydawnictwa tradycyjnego, skorzystać z metody self-publishingu lub wydać na zasadach vanity publishingu (w skrócie vanity), czyli opłacić w pełni wydanie swojej książki firmie wydawniczej. Nie chcemy skupiać się tutaj na ocenie, która z tych możliwości jest lepsza, a która gorsza. Nie chcemy piętnować czy wynosić pod niebiosa któregokolwiek z rozwiązań. Chcielibyśmy natomiast pokazać ci, że na tym popularnym rozumowaniu o wydawaniu książki – nie kończą się twoje możliwości.

Zawsze możesz powiedzieć, że pozostaje jeszcze możliwość wydania e-booka. Oczywiście, że tak – w końcu to prężnie rozwijająca się gałąź rynku wydawniczego. Wydawcy kuszą większymi zyskami w przypadku wydania i dystrybucji książki w formie elektronicznej. Tylko co dalej? Jak sprzedać e-book – jak zapanować nad skalą tej sprzedaży? Skąd mieć pewność, że wydawca informuje nas o wszystkich sprzedanych egzemplarzach i jak zminimalizować niebezpieczeństwo, że raz sprzedany e-book nie trafi na jeden z popularnych serwisów dzielenia się plikami za przysłowiowe 20 złotych przychodu dla autora, który sprzeda pojedynczy egzemplarz, a utworu nie pobierze kilka tysięcy osób.

Rozwiązaniem między innymi tego problemu jest stworzona przez nas platforma pisarska. Możesz z niej skorzystać zarówno w odniesieniu do tekstów, których przygotowanie nam zlecisz, jak i takich, które przygotujesz samodzielnie, a nam powierzysz ich utrzymanie (maintenance). Może to być także model łączony współpracy, polegający np. na utrzymaniu przez nas tekstu, a także na jego redakcji czy korekcie. Zakres współpracy zawsze ustalamy indywidualnie.

Jak działa platforma pisarska? W niezwykle prosty sposób. Przygotowujemy dla ciebie tekst (lub dostarczasz nam gotowy materiał pisany). Nie ma tu znaczenia gatunek czy rodzaj literacki utworu. Następnie opracowujemy jego publikację w formie wirtualnej książki lub wirtualnego poradnika (który może zawierać także elementy interaktywne, umożliwiające sprawdzenie tego, czy czytelnik nabył umiejętności, o których mowa w poradniku) na naszej platformie. My utrzymujemy tekst na serwerach, a ty, dzięki zapewnianej przez nas dokładnej kontroli dostępu do twoich materiałów, masz pewność, że tekst czytają tylko osoby, które ci za niego zapłaciły.

W praktyce wygląda to tak, że po sprzedaży utworu (np. poprzez twoją stronę internetową lub na aukcji) przekazujesz nam dane klienta, któremu mamy udostępnić wskazany przez ciebie zasób (utwór lub zestaw utworów). Naszym zadaniem jest nie tylko utrzymanie tekstu, ale też dalsza obsługa twojego klienta w zakresie dostępu do twoich zasobów.

Proponowany przez nas model stwarza duże możliwości indywidualizacji zamówień. Możesz dać czytelnikowi dostęp do całego utworu (np. poradnika lub zbioru opowiadań) lub wybranej jego części. Możesz przygotować powieść, dla której napiszesz kilka wariantów rozwoju akcji. Sam zdecydujesz, do których części utworu twój czytelnik otrzyma dostęp. Możesz także ograniczyć dostęp do utworu czasowo. Wszystko zależy od twoich potrzeb i pomysłów. Oczywiście możesz liczyć także na nasze wsparcie i doradztwo w tym zakresie.

Dostęp do utworów dla czytelnika jest szalenie prosty. Może on dostać się do nich z poziomu komputera z przeglądarką internetową, a także za pośrednictwem przygotowanej przez nas aplikacji mobilnej. Wspólna baza danych portalu i aplikacji sprawią, że konkretny czytelnik zawsze będzie miał dostęp do swoich materiałów.

Chcesz dowiedzieć się więcej o platformie pisarskiej? Skontaktuj się z nami.