Szanowni Redaktorzy i Korektorzy,

Kliknij, by powiększyć serwis Fictomercial oferuje Wam wsparcie w zakresie relacji biznesowych z Waszymi klientami – autorami poszukującymi specjalistów w dziedzinie redagowania i korygowania tekstów. Zdajemy sobie sprawę, że zmiana przepisów w zakresie ubezpieczeń społecznych, konieczność zgłaszania zawieranych umów o dzieło do ZUS-u, a także obowiązki autora-klienta w zakresie płatności składek za redaktora/korektora to duża niedogodność. Szczególnie dla osób, które nie chcą zakładać działalności gospodarczej, czy nie współpracują na stałe z wydawnictwem. To także utrudnienia dla osób, które traktują swoją pracę redaktora/korektora jako zajęcie dorywcze, dodatkowe lub są dopiero na początku swojej drogi zawodowej w branży wydawniczej.

Pierwotnie wydawało się, że dla części osób rozwiązaniem może być tzw. działalność nierejestrowa, jednak interpretacje instytucji publicznych (rząd i ZUS) rozwiewają wątpliwości, jasno wskazując, że świadczenie usług nadal niesie ze sobą konieczność opłacania składek (więcej TUTAJ, str. 7). I wracamy do początku, bo problem nadal nie jest rozwiązany.

Oferujemy więc swoją pomoc w tym zakresie, tak abyś jako redaktor bądź korektor mógł skoncentrować się na jakości wykonywanych przez siebie usług, a nie przeżywał stresu wynikającego z samodzielnego pilnowania różnych formalności czy obsługi płatności. Fictomercial dopełni niezbędnych formalności za Ciebie, dopilnuje prawidłowego, zgodnego z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa, uiszczenia podatków i zgłoszeń do ZUS-u, Ty zaś możesz w spokoju wykonywać swoją pracę, dbać o rzetelność redakcji lub korekty.

Na czym dokładnie polega ta oferta?

Redaktor/korektor współpracujący z naszym serwisem za wykonywane przez siebie usługi rozlicza się z Fictomercial – zamiast z klientem (autorem powierzającym mu tekst do zredagowania/skorygowania). Fictomercial zapewnia zautomatyzowany serwis do sprzedaży usług redakcyjnych/korektorskich, za pośrednictwem którego klient kupuje usługę redakcji/korekty, Fictomercial obsługuje płatności – pobiera z góry opłatę od Twojego klienta i deponuje ją do momentu wykonania przez Ciebie usługi. Oferuje też klientom możliwość płatności ratalnych. Oznacza to, że redaktor przystępując do zredagowania danego tekstu, ma pewność, że pieniądze na niego czekają, ponieważ klient już za usługę zapłacił. Możesz więc zapomnieć o nierzetelnych klientach i dziesiątkach maili i telefonów w celu wyegzekwowania od klienta płatności za wykonaną usługę. Fictomercial rozlicza się z redaktorem za wykonaną usługę. Wysokość stawki za wykonanie usługi określa redaktor/korektor w toku negocjacji ze swoim klientem. Fictomercial, w celu dbania o rynek usług oraz promocji uczciwych stawek za rzetelną pracę, określa jedynie jako ramy współpracy stawkę minimalną za usługi realizowane za pośrednictwem serwisu (nie chcemy wspierać oferowania rażąco niskich cen za usługi redakcji i korekty). Fictomercial nie organizuje zleceń dla redaktorów/korektorów (choć nie wykluczamy takiej możliwości w przyszłości, szczególnie dla osób cieszących się dobrą opinią klientów), pośredniczy jedynie w obsłudze formalności i płatności. Fictomercial dba o prawidłowość i terminowość rozliczeń z Urzędem Skarbowym, Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, a także redaktorem/korektorem.

Jak to działa w praktyce?

Kliknij, by powiększyćRedaktorzy (lub korektorzy) zainteresowani skorzystaniem z naszej oferty otrzymują swoje indywidualne profile w serwisie Fictomercial (na platformie informacyjnej, gdzie opisane są świadczone przez nich usługi, oraz na platformie wymiany plików i komunikacji), a gdy będą chcieli wykonać usługę redakcji/korekty, podpisują prostą i czytelną umowę zlecenia (wszystko elektronicznie, bez wychodzenia z domu, z wykorzystaniem podpisu zaufanego – więcej na ten temat TUTAJ).

Zakup przez klienta określonej usługi (redakcji lub korekty) odbywa się przez internetowy sklep Fictomercial (redaktor wysyła klientowi link do sfinalizowania transakcji, który otrzyma z naszego serwisu po przekazaniu szczegółów zlecenia, jego zakresu, ceny, terminu itp.). Komunikacja i wymiana plików, na których pracuje redaktor/korektor odbywa się przez serwis Fictomercial. Redaktor otrzymuje także dostęp do pokoju wideokonferencyjnego, który może wykorzystywać do bieżących spotkań czy omawiania kwestii związanych z realizacją usługi. Klienci, którzy skorzystali z usług redaktora lub korektora obecnego w naszej bazie profili, wystawiają danemu specjaliście opinię, dzięki czemu serwis Fictomercial może czuwać nad doborem do współpracy specjalistów godnych zaufania i polecenia.

A co, jeśli zdarzy się reklamacja ze strony klienta? Przede wszystkim zależy nam na tym, by usługa została wykonana prawidłowo. Jeśli klient zgłasza reklamację, jego obowiązkiem jest wykazać, że usługa została wykonana w sposób wadliwy (np. że znajdują się w tekście niepoprawione błędy). Jeśli tak jest, zwracamy się do redaktora/korektora o dokonanie poprawek. Jeśli redaktor/korektor i autor nie mogą dojść do porozumienia, decyzję w sprawie załatwienia sprawy z klientem podejmuje Fictomercial (jako strona umowy z klientem i strona umowy z redaktorem/korektorem). Takie sytuacje, mamy nadzieję, będą należeć do rzadkości, jednak jeśli się zdarzą, każdą z nich będziemy analizować indywidualnie, korzystając ze wsparcia doświadczonych redaktorów i korektorów zatrudnionych bezpośrednio w Fictomercial. By jednak mieć pewność, że sytuacje takie nie będą dotyczyły redakcji wykonanych w przeszłości (np. na długo po wykonaniu usługi), po wykonaniu redakcji/korekty dajemy klientowi określony czas na zapoznanie się z tekstem i zgłoszenie uwag. W przypadku braku wpływu reklamacji uznajemy usługę za wykonaną prawidłowo.

Co otrzymasz w ramach współpracy?

  1. Normalną, legalną umowę zlecenia na wykonanie redakcji.
  2. Gwarancję opłacania wszystkich opłat publiczno-prawnych przez Fictomercial w odpowiednim terminie.
  3. Gwarancję wypłat za wykonane redakcje/korekty (klient płaci za usługę „z góry”).
  4. Indywidualny profil redaktora/korektora w serwisie Fictomercial, gdzie opisane są Twoje usługi, kontakt bezpośrednio do Ciebie, a także umieszczone są próbki Twojej pracy, polecenia klientów itp.
  5. Platformę do wymiany plików pomiędzy Tobą a klientem-autorem lub wydawcą, gwarantującą, że wszystkie materiały, które wymieniasz z klientem są zachowane i możesz do niech wrócić w przyszłości.
  6. Pokój wideokonferencyjny, ułatwiający komunikację z autorem lub wydawcą, dla którego wykonujesz usługę.
  7. Wsparcie w zakresie formalności związanych ze świadczeniem usług.
  8. Materiały szkoleniowe, dotyczące korzystania z serwisu.
  9. Możliwość publikacji w naszym serwisie wpisów blogowych o profilu zgodnym z działalnością Fictomercial, które pozwolą budować Ci wizerunek profesjonalisty.
  10. Zniżki na warsztaty pisarskie i redaktorskie, oferowane przez Fictomercial.pl oraz Warsztat Pisarza.

Jeśli jesteś zainteresowany powyższą ofertą, skontaktuj się z nami pod adresem: info@fictomercial.pl lub redakcja@fictomercial.pl, bądź telefonicznie, pod numerem 52 516 13 45.