Konkurs pt. Patchwork literacki został zorganizowany przez pisarkę i redaktorkę Justynę Karolak i ogłoszony na blogu Karolakowo w dniu 10 stycznia 2019 r. Konkurs polegał na napisaniu zakończenia do opowiadania Justyny (opowiadanie startowe dostępne w załączonym artykule blogowym) noszącego tytuł Dusza na sznurku.

Do konkursu wpłynęło kilkanaście prac. Wszyscy uczestnicy zaangażowali się w kontynuowanie przygód głównego bohatera opowiadania pt. Dusza na sznurku, jednak poziom językowy i fabularny prac konkursowych był bardzo nierówny. Justyna postanowiła nagrodzić łącznie czterech autorów – tych, których teksty wyraźnie odróżniały się od pozostałych. Każdy laureat otrzymał od Justyny uzasadnienie werdyktu drogą mailową – uzasadnienia te przytaczamy poniżej (zgodnie z pisemną zgodą autorów na przetwarzanie ich danych osobowych celem rozwiązania ww. konkursu oraz opublikowania wyników na stronie fictomercial.pl).

Werdyktem Justyny zaszczytne miejsce trzecie zajęła:

Sylwia Zwierzyńska – za dramaturgię i optymistyczny morał.

Justyna przyznała ex aequo 2 wspaniałe miejsca drugie:

Ewie Rosłan – za pogłębiony portret psychologiczny bohatera,

Januszowi Muzyczyszynowi – za niezwykle przewrotny twist fabularny.

Miejsce pierwsze wywalczyła:

Małgorzata Garwacka-Gamrot– za uważne wykorzystanie tropów pozostawionych w opowiadaniu startowym i pomysłowość zakończenia.

Nagrodą dla wszystkich laureatów jest redakcja ich prac konkursowych wykonana przez Justynę, następnie publikacja tekstów. Platforma pisarska serwisu Fictomercial ma przyjemność ogłosić, że to właśnie nas poproszono o zostanie dystrybutorem prac konkursowych, a zatem zapraszamy do ich czytania właśnie na naszych „łamach” (linki poniżej)!

Zdobywczyni miejsca pierwszego otrzymuje także nagrodę rzeczową – książkę-niespodziankę.

W imieniu organizatorki konkursu dziękujemy wszystkim uczestnikom, a ze swej strony przyłączamy się do gorących gratulacji dla trzech laureatek i laureata! Jednocześnie zachęcamy czytelników do regularnego odwiedzania serwisu Fictomercial – niebawem ogłosimy nowe oryginalne konkursy dla pisarzy!

Przeczytaj pracę zdobywczyni miejsca pierwszego, Małgorzaty Garwackiej-Gamrot.

Przeczytaj pracę zdobywczyni miejsca drugiego, Ewy Rosłan.

Przeczytaj pracę zdobywcy miejsca drugiego, Janusza Muzyczyszyna.

Przeczytaj pracę zdobywczyni miejsca trzeciego, Sylwii Zwierzyńskiej.

Życzymy czytelnikom fictomercial.pl przyjemnych lektur!

2 komentarze

  1. Dzięki, Justyno, za trud jaki włożyłaś w ten konkurs. Wielka praca, staranność, dzięki której możemy podziwiać jakże różne historie. Chapeaux bas, Siostro po piórze!

    Janusz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *