Z myślą o odpowiedzeniu na zmieniające się potrzeby społeczeństwa– a więc i ludzi publikujących teksty, i czytelników tych tekstów – przygotowaliśmy serwis fictomercial.pl.

Świat się zmienia. Coraz częściej czytamy nie tylko w zaciszu domowym, ale również w podróży, w poczekalni gabinetu lekarskiego, w środkach komunikacji miejskiej etc. Wprawdzie nie zawsze zabieramy ze sobą komputer przenośny, jednak niemal zawsze mamy przy sobie urządzenie, które kilkanaście lat temu rozpoczęło rewolucję w naszej komunikacji i obecności w sieci. Mowa oczywiście o urządzeniach mobilnych – takich jak smartfony i tablety. Dzięki odpowiednim usługom telekomunikacyjnym oraz obecnemu praktycznie w całym kraju zasięgowi już nie tylko telefonii komórkowej, ale także szybkiego dostępu do Internetu – możemy łączyć się z siecią prawie z każdego miejsca, w którym akurat przebywamy. Mało tego: jakość i prędkość tego połączenia są zazwyczaj na bardzo wysokim poziomie (zwłaszcza w dużych miastach).

Obserwując i analizując te zmieniające się zjawiska społeczne, doszliśmy do wniosku, że warto wzbogacić nasz serwis narzędziem, które pozwoli na sprawne korzystanie z serwisu fictomercial.pl – właśnie na urządzeniach mobilnych. Tak zrodził się pomysł na aplikację Ficto.

Nie będziemy w tym opisie skupiać się na technicznych aspektach aplikacji, powiemy tylko, że jest ona dostępna za darmo dla wszystkich użytkowników urządzeń z systemem Android.

W jaką funkcjonalność została wyposażona Ficto? W pełną funkcjonalność wersji przeglądarkowej, dostosowaną oczywiście do możliwości urządzeń mobilnych. Aplikacja pozwala w prosty sposób przemieszczać się pomiędzy platformą informacyjno-komunikacyjną a platformą pisarską. Umożliwia także szybki kontakt z nami. W każdej z części aplikacji masz dostęp do pełnego zasobu serwisu.

Ważną informacją na temat Ficto jest to, że logując się (np. na platformie pisarskiej) przez aplikację, masz dostęp do wszystkich swoich zasobów. Co więcej, jeśli lubisz wirtualne książki, a ostatnio nie ukończyłeś lektury, to po powrocie do niej aplikacja zapyta cię, czy chcesz podjąć czytanie w miejscu, w którym ostatnio przerwałeś. Nie ma znaczenia, czy wcześniejsza lektura odbywała się przez aplikację, czy przez przeglądarkę na komputerze. Ficto pozwala także na dostęp do elementów społecznościowych, np. do komunikatora na platformie pisarskiej, za pośrednictwem którego możesz nawiązywać znajomości z innymi użytkownikami portalu oraz prowadzić konwersacje grupowe i indywidualne (prywatne). Użytkownicy o odpowiednich uprawnieniach (np. mający dostęp do wirtualnych poradników, w których przewidziano wsparcie online autora) mogą także za pośrednictwem aplikacji uczestniczyć w wirtualnych spotkaniach telekonferencyjnych.

Aplikacja podpięta do systemu fictomercial.pl wspiera także dostęp do materiałów offline. Możesz ściągnąć materiał na swoje urządzenie tylko jeden raz, by mieć do niego dostęp bez konieczności stałego połączenia z Internetem. Polecamy to rozwiązanie szczególnie tym osobom, które nie mają w swoim planie taryfowym u operatora komórkowego pakietów danych, a z Internetem łączą się przede wszystkim za pomocą sieci bezprzewodowej Wi-Fi.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego z systemem Android, możesz pobrać aplikację bezpośrednio, klikając poniższy link.