Internauto, czytelniku, witaj w skromnych progach serwisu fictomercial.pl – jest mi niezmiernie miło cię tu gościć!

Powodów, dla których się spotkaliśmy, może być kilka:

  • zaczynając od najbardziej trywialnych – trafiłeś tu przypadkiem,
  • przez powody całkiem sensowne – takie jak poszukiwanie ciekawej treści,
  • aż po bardzo przemyślane – związane z poszukiwaniem specjalisty, który stworzy dla ciebie coś wyjątkowego, np. niezwykłą historię, poruszające przemówienie, nietuzinkowy felieton.

Niezależnie od tego, czego szukasz, mam nadzieję, że znajdziesz na fictomercial.pl interesujące cię zagadnienia. Niech niniejszy – pierwszy w tej części portalu – artykuł pomoże ci w pełniejszym zrozumieniu, czym się zajmuję i skąd wziął się ten serwis.

Fictomercial.pl to wynik rozwoju prowadzonego przeze mnie od roku 2009 przedsiębiorstwa Alfabiznes Wojciech Elszyn. Już kilka lat przed powstaniem portalu swoją karierę zawodową ukierunkowałem na słowo pisane. Początkowo w odpowiedzi na zlecenia realizowałem krótkie teksty fikcjonalne, np. miniopowiadania, a także teksty przypominające esemesy. A potem… było jak u Hitchcocka: z każdym tekstem ekscytacja rosła! I rosła zarówno moja ciekawość profesjonalnego świata słów, jak i zadowolenie zlecających. Po drodze nie miało dla mnie znaczenia, czy podejmowałem się prac bardzo kreatywnych, powołujących w wyobraźni czytelników światy przedstawione i uczucia, czy też niezwykle wymagających i do szpiku kości formalnych zamówień na przygotowanie instrukcji, opisanie procedur itp. Liczyło się zmierzenie z wyzwaniem – odpowiedzenie na indywidualne potrzeby i oczekiwania klienta oraz piękno samorealizacji zawodowej.

Każda kolejna praca ze słowem przybliżała mnie do tego momentu: do podjęcia decyzji o stworzeniu wyjątkowego portalu w sieci – w którym słowo pisane będzie zajmowało odpowiednie, należne mu miejsce; będzie kreowało emocje i przemyślenia czytelnika. Decyzja ta zapadła w 2018 roku. Bardzo dużym wsparciem w całym przedsięwzięciu jest projekt dofinansowany ze środków unijnych, w ramach którego został stworzony portal, który właśnie zwiedzasz. Więcej o misji serwisu Fictomercial możesz przeczytać tutaj.

Fictomercial.pl to portal składający się z kilku części. Do najważniejszych z nich należy platforma informacyjno-komunikacyjna, na której się właśnie znajdujesz, oraz platforma pisarska. Pierwsza z nich to miejsce służące komunikacji – to tam będziesz mógł dowiedzieć się czegoś więcej o mnie, mojej pracy, ofercie i tekstach, które tworzę. To za pośrednictwem tej części całego serwisu będziesz dowiadywał się o organizowanych przeze mnie przedsięwzięciach (jak np. webinarium, spotkanie autorskie online, telekonferencja itp.). Drugim filarem portalu jest platforma pisarska. Możesz dostać się do niej z menu widocznego w nagłówku strony. Platforma ta jest miejscem prezentującym tworzone przeze mnie i przez innych autorów teksty. Już dziś, a więc w dniu uruchomienia portalu, znajdziesz tam próbki mojej pracy, a wraz z upływającym czasem i realizacją następnych zleconych tekstów, które na życzenie zamawiającego udostępnię na platformie pisarskiej, zagłębisz się w wiele więcej zasobów – podzielonych na odpowiednie kategorie.

By nie zanudzać… Życzę ci ciekawej przygody i niezapomnianych wrażeń czytelniczych z fictomercial.pl.