3 grudnia 2019 r. o godz. 19.00 Strefa Pingwina będzie miała przyjemność gościć kolejną niezwykłą osobowość ze świata literatury, Kasię Godefroy. Tym samym zapraszamy wszystkich czytelników i pisarzy do udziału w telekonferencji online, w czasie której będziemy mogli zadać bohaterce pytania dotyczące procesów pisarskich, czyli warsztatowych, ale też związanych z życiem polskiej pisarki we Francji.

Kasia Godefroy pisać twórczo zaczęła pięć lat temu, a więc stosunkowo niedawno. Wcześniej nie myślała realnie o stworzeniu powieści, ponieważ uważała, że trzeba mieć do tego szczególny talent – jednak po wyjeździe do Francji, gdzie obecnie mieszka i pracuje, zaczęła opowiadać o życiu na wsi, i w ten sposób stopniowo rozpoczęła się jej przygoda z pisaniem oraz z powieściopisarstwem…

Jedna ze znajomych Kasi zasugerowała jej napisanie książki – i tu doszło do nieporozumienia, gdyż koleżanka prawdopodobnie miała na myśli zebranie przez Kasię różnych historii związanych właśnie z życiem na wsi i zbudowanie w oparciu o nie czegoś w rodzaju opowiadań… tymczasem Kasia pomyślała o powieści i przystąpiła do kreowania fabuły. Tak oto narodziła się powieść pt. Tango z koniem, którą Kasia poddała procesowi self-publishingu, a obecnie pracuje nad jej wzbogaceniem i planuje ponowne wydanie.

Kasia od dziecka lubiła zwierzęta, a uczucie to pogłębiło się, gdy zaczęła jeździć konno. Chciała poświęcić się karierze sportowej, ale po wypadku zdecydowała się na weterynarię. Do tej pory obdarza braci mniejszych człowieka mnóstwem uwagi – jej życie nieustająco splata się z opieką nad zwierzętami, także z jeździectwem, i ślady tej miłości do tych wspaniałych zwierzaków, jakimi są konie, w powieści Kasi również pobrzmiewają.

Zapraszamy serdecznie do udziału w telekonferencji Kasi w serwisie fictomercial.pl już 3 grudnia br., a dodatkowych informacji i dyskusji na temat inicjatywy pt. Strefa Pingwina możecie poszukiwać także na Fb – w grupie Niebieskie pingwiny.

Wszystkim, którzy chcieliby wziąć udział w spotkaniu live z Kasią Godefroy, udostępniamy poniżej link do Strefy Pingwina w czytelni fictomercial.pl, a także link do instrukcji logowania i uczestnictwa w telekonferencji.

Link do Strefy Pingwina: TUTAJ (możesz zalogować się jako Gość, bez konieczności rejestracji)

Link do instrukcji: TUTAJ

W imieniu swoim i grupy Niebieskie pingwiny… Zapraszamy!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *